שתפו את הדף בפייסבוק Share on Facebook

מבוטחי מכבי המעוניינים לקבוע תור יכולים לעשות זאת באמצעות מוקד זימון התורים של מכבי. איני מקבל באופן פרטי מבוטחים של קופת חולים מכבי.

לשון קשורה יש למעשה אצל כולנו. גם אצל כל התינוקות. מדובר בקשר של הלשון לבסיס הפה. הכניסו אצבע מתחת ללשונכם ותמששו את המיתר הנקרא לשון קשורה. לעיתים הקשר מחובר ללשון בחלק הקדמי יחסית שלה ואז הוא מכונה לשון קשורה קלאסית. לעיתים החיבור כמעט ואינו נראה לעין וניתן רק למשש אותו, מצב המכונה לשון קשורה אחורית.

ראו סרטון המדגים כיצד לשון קשורה מפריעה בהנקה:

החשיבות הרפואית של לשון קשורה נמצאת במחלוקת. ברור שלשון קשורה עלולה להפריע בתהליך היניקה. לא ברור האם לשון קשורה תפריע בהגייה של מילים או במצבים אחרים.

הטיפול בלשון קשורה מוצדק רק כאשר ישנה הפרעה אמיתית בתפקוד. בגיל התינוק מדובר רק בקשיי הנקה.

לקריאה של נייר העמדה של איגוד רופאי הילדים וההסתדרות הרפואית שהייתי שותף בהכנתו בנושא האיבחון והטיפול בלשון קשורה בילודים לחצו כאן. בעיתון הארץ כתבו על נייר העמדה. לקריאת הכתבה, לחצו כאן.

קשיים בהנקה הגורמים לכאב בפטמה, חוסר יכולת לתפוס נכון את הפטמה בזמן יניקה וסימנים אחרים הקשורים להנקה מוקלים אצל רוב התינוקות והאימהות המניקות לאחר שחרור הלשון הקשורה.

תיאור השחרור של הלשון הקשורה בתינוקות:

הקשר משוחרר בעזרת מספריים סטריליים. רצוי לאלחש בעזרת מי סוכר לפני הפעולה. במאמר שכתבנו הראנו בבירור שאין צורך באילחוש מקומי.

סיבוכים של הפעולה הם נדירים וכוללים דמום קל. דימום משמעותי בדרך כלל עוצר בהנקה אם היא נעשית מיד בתום הפעולה ותוך כדי ההסבר שאני נותן. יש לשקול שימוש בסינר הנקה או חיתול לשמירת פרטיות. לאחר הפעולה יהיה למשך כשבועיים כתם לבן-צהבהב בבסיס הלשון. זה הריפוי התקין ואינו סימן לזיהום.

בתמונה ניתן לראות דוגמא ללשון קשורה קלאסית בתינוק בן מספר ימים שלאמו כאב משמעותי בהנקה. שימו לב לצורת הלב של הלשון. לאחר שחרור של הלשון נעלם הכאב בהנקה כליל.

אני מטפל בלשון קשורה במרפאתי.

עלות היעוץ הרפואי במרפאתי הוא 1200 ש"ח כולל מע"מ. טיפול בלשון הקשורה, במידה שמוצדק, נכלל במחיר זה. התשלום באשראי (ויזה / ישראכרט/ דיינרס – יש להכין את הקוד הסודי) או מזומן.

אם אתם מעוניינים ביעוץ ובטיפול בקשר בלשון התקשרו אלי לטלפון: 0544-48-00-70. למידע נוסף ראו את רשימת התשובות לשאלות נפוצות על לשון קשורה.

אני ממליץ לכם לקרוא גם על הטיפול לאחר שחרור הלשון הקשורה.