שתפו את הדף בפייסבוק Share on Facebook

לקריאת חוות דעת נוספות שכתבו הורים בגוגל לחצו כאן

פברואר 2018

שלום פרופ' דולברג,

רציתי להודות לך על הטיפול שביצעת עבורנו ביום חמישי האחרון

באתי אליך יחד עם אמא שלי ואהרן התינוק שבן חמישה חודשה, וביצעת עבורו התרה של הלשון הקשורה.

סיפרתי לך כי בעבר ביצעתי ניתוח זה גם לביתי הבכורה, בעודה בת 6 שבועות אצל רופאה מפה ולסת באיכילוב, והיתה לי חוויה מאוד גרועה שם (חוסר נינוחות של התינוקת, חוסר יכולת לאכול, חוסר שקט, דימום די משמעותי, צורך במריחת משחה ופתיחה של האזור כדי שלא יתחבר בחזרה…)

העבודה שלך בחמישי היתה מאוד מקצועית, ממקום של כמה ימים אחרי ההתרה, אני יכולה להגיד בפה מלא שב"ה ובזכותך עברנו את זה ללא כל קושי!

אהרן החמוד חזר לינוק מהר מאוד, והטיפ שבזמנו קראתי שכתבת באינטרנט לחכות עם ההתרה לתינוקות שהלשון הקשורה לא מפריעה להם לינוק – הוכיח את עצמו לגמרי….

כמו כן, המייל ששלחת עם מידע לתינוק מאוד ייחודי ומקצועי, שמחה שיש דרך להתעדכן בשלבי התינוק ממישהו מוסמך ולא סתם לקרוא מידע לא אמין מרחבי הרשת…

תודה רבה על הכל, תמשיך לעשות חיל בע"ה!

שירה קצב.

אוגוסט 2016

בוקר אור פרופ׳ דולברג,

היינו אצלך שבוע שעבר בנוגע ללשון הקשורה של מילי שלנו. הכל עבר בשלום, ביומיים הראשון היה קשה עדיין אבל לאט לאט מצליחה לינוק כמו שצריך התהליך עוד לפנינו עד שתיתפוס את העניין☺

רצינו להגיד המון המון תודה על הזמינות המהירה והטיפול המסור. מילי כבר עלתה במשקל ואנחנו מאוד שמחים.

שיהיה שבוע נפלא ורק בריאות

יולי ואורי אברמוביץ

אוגוסט 2016

היי,
זו גילית,
אמא של הדר.

היינו אצלך ביום שלישי, לפני שבוע לטפל בלשון הקשורה. הבטחתי לעדכן.
אז…
מיד ביום הפרוצדורה השתנה מאוד איך שהדר פתח את הפה – היה ברור שיש שינוי ופותח פה גדול, אבל מבחינת ההנקה המשיכו ההתנתקויות…
מיום ליום היה שיפור, אבל לא היה ברור לי לאן זה הולך.
עכשיו אני יכולה להגיד שכבר יומיים שההנקה נראית טוב.

חוץ מזה, אנחנו מקבלים את המיילים ממך ואוהבים אותם.

תודה!
גילית

אוגוסט 2016

לפרופסור שאול דולברג,

עשינו אצלך ברית והתרת לשון לפני שבוע וחצי.
רציתי לעדכן אותך שתוצאות 2 ההליכים מתקדמים כראוי.
לאחר התרת לשון ההנקה השתפרה, הכאבים בהנקה פחתו והפצעים נרפאו כתוצאה מכך אני יכולה להמשיך להניק. (לפני שהגעתי אליך להתרת לשון הייתי בטוחה שאפסיק להניק למרות הרצון כי הכאב לא פסק והפצעים לא הגלידו).
תודה על הטיפול המסור, המהיר והמקצועי
דנה

אוגוסט 2015

לפרופ' דולברג,

ברצוני להודות לך על הטיפול המהיר והמקצועי בהתרת הלשון הקשורה של בתי, ספיר. למחרת הלידה נאמר לי פה אחד ע"י האחיות כי לספיר יש לשון קשורה באופן כזה שנוצר מרחק בין הלשון לחניכיים, וכי זה יכול להקשות עליה לינוק. אכן, במשך כשש שעות ספיר היתה בידיי מנסה לינוק, אך בקושי רב וללא הצלחה רבה, ואף באופן שהחל לפצוע אותי.

פניתי אליך לקבל את חוות דעתך המקצועית, ולאחר שהסברת לי כי התרת הלשון הינה פעולה פשוטה, שאינה כואבת לתינוק, וששחרור הלשון יקל עליה בהנקה, לא היה לי ספק שיש להתיר את הלשון והסכמתי שתבצע את הפעולה ללא כל חשש.

שחרור הלשון, על ידך, אכן ערך דקות ספורות באופן מקצועי ביותר ומיד לאחר מכן הנקתי את ספיר על מנת להקנות לה הרגשת בטחון.
כבר בהנקה הראשונה לאחר התרת הלשון, ניכר שיפור רב. ספיר ינקה בקלות וללא כל בעיה כבר באותו היום וההרגשה היתה נפלאה לדעת שעכשיו קל לה יותר ושהיא מקבלת את שהיא צריכה.

אני ממליצה בחום על פרופ' דולברג הן מבחינת היחס האישי והסבלני והן בפן המקצועי, ואם יש צורך להתיר לשון קשורה, אין ממה לחשוש, הפעולה קצרה ועושה פלאות.

אני מודה לך מאוד וגם ספיר,

בברכה
שרית גינגולד

מאי 2015

שלום פרפסור דולברג ,

אני רוצה לעדכן אודות שיפור יוצא מגדר הרגיל בהנקה כתוצאה מפתיחת לשון קשורה. הנקה אצלי הינה בחשיבות ראשונה במעלה , והרצון להצליח להניק כדרך יחידה לתזונת הילד בחודשיו הראשונים קריטית עבורי. כבר ביום השני אחרי הלידה התחיל גודש משמעותי שלא ניתן היה לשחרר אפילו בעזרת משאבה. היה ברור שהתינוק לא יונק טוב ולא מצליח למשוך את החלב. בקלות יועצת ההנקה הבחינה שלשונו קשורה.

לצערי בבית החולים לא מבצעים חיתוך לשון קשורה בזמן אשפוז התינוק והפרוצדורה מורכבת – יש להשתחרר מבית החולים ולבקש טופס 17 למחלקת פה ולסת ילודים ורק אחרי אישור וקביעת תור ניתן לחזור לבית החולים. במצב של לשון קשורה , גודש ובצקות אין יכולת להמתין , התינוק לא אוכל , האמא סובלת מכאבי תופת והדרך היחידה הינה לשחרר את הלשון במהירות או לוותר על הנקה.

אנחנו כמובן החלטנו למצוא פיתרון ולשחרר את לשונו של הילד במהירות. פנינו אליך ושמחנו שהבנת את המצב ונתתה לנו תור מידי. פרוצדורת חיתוך הלשון לקחה שניה, התינוק לא בכה כלל וכבר בהנקה הראשונה ישר אחרי ניתוק הלשון אפשר היה להבחין שהילד יונק טוב יותר ומצליח לשחרר את החלב.

באותו לילה היה לנו "לילה לבן " חיובי, התינוק אכל המון, הצליח לשחרר את כל הגודש והבצקות שהיו לי ומאותו רגע איכות וחווית ההנקה השתנו לגמרי והכל שב על מקומו בשלום.

אז לכל מי שמתלבטת האם לשחרר לשון קשורה, הפרוצדורה כל כך פשוטה אבל ההשלכה כל כך גדולה , בהנחה והאם רוצה להניק את תינוקה. בהצלחה והנקה בריאה וקלה.

יעל

יולי 2014

שלום פרופ׳ דולברג

תודה רבה, הקבצים מעניינים ומלמדים.

רציתי לשתף אותך כי שחרור הלשון הוביל לתוצאה הרצויה, הכאב פחת באופן משמעותי, ומשך כל הנקה התקצר.

שוב תודה,

טלי ברזילי

ינואר 2014

פרופסור שאול דולברג שלום

ראשית רצינו להודות לך על אופן הטיפול, היסודי והסבלני שקיבלנו ממך בטיפול שהענקת אתמול לבננו אימרי.
אתמול לאחר ביצוע הטיפול בלשון הקשורה ולמרות שאימרי לא היה נינוח, כבר הורגשה הקלה באופן של ההנקה. היום כבר הורגש שיפור משמעותי והוא כבר היה הרבה יותר רגוע ויש שיפור ניכר בהנקה…

כן ירבו רופאים כמוך (:

רויטל ומוטי אליהו

אוקטובר 2013

פרופ' דולברג שלום,

תודה רבה על החומר הלימודי ששלחת. כמו ההסברים באתר שלך ובפגישתנו גם הוא מוגש בצורה מפורטת, נהירה ומעשירה. תודה רבה!
אילה החלימה יפה מהתרת הלשון הקשורה ואני מתרשמת שיש שיפור באיכות היניקה. הגם שכרגע זה לא מקבל ביטוי משמעותי מספיק במשקל – אני משוכנעת שתוך שבוע שבועיים גם זה יסתדר.

תודה רבה!

שמחנו להכיר, נמליץ עליך לחברים.

בברכה,
אורלי רוזנבוש

אוגוסט 2012

פרופ' דולברג שלום רב

ראשית תודה על החומרים ששלחת. מעניין ומועיל מאוד לקרוא.
בנוסף אנו שמחים לבשר שההנקה השתפרה באופן משמעותי – שיפור שהחל כבר מהיום הראשון לטיפול והלך והשתפר בימים שלאחר מכן.
זמן ההנקה התקצר וכן הכאבים במהלך ההנקה פחתו כמעט לגמרי.

בתודה ובהערכה
דינה ובני קליין

מרץ 2011

תודה רבה פרופסור דולברג!
לאחר שהיינו אצלך ביום שישי בבוקר בעניין הלשון הקשורה, הנקתי בבית ואכן שינוי גדול. הוא לא נרדם אחרי 5 דקות ואחר כך ראיתי שהוא גם משחק עם הלשון- נגע עם הלשון בשפתיים, דבר שעד היום לא עשה.
עזרת לי מאוד פרופסור.

אני מודה לך מאוד

רות

מרץ 2011

פרופ׳ דולברג שלום, היינו אצלך ביום ראשון עם רומי וכבר אצלך במרפאה, בהנקה הראשונה אחרי חיתוך הלשון הרגשנו בשינוי בהנקה. היום ארבעה ימים אחרי כל נושא ההנקה הפך מסיוט, לחוויה הנפלאה והמיוחדת במינה שזכרנו שהיא. שמים וארץ. אלפי תודות על שקיבלת אותנו מהרגע להרגע, תודה שהרגעת והיית סבלני כשנלחצנו, תודה שנתת לנו תחושה של בית ונשארת איתנו עד שסיימתי להניק את הנסיכה הקטנה שלנו. החומר ששלחת לנו חשוב ומלמד אז תודה גם על כך. נשמח להתעדכן בכל אשר יש לך לעדכן. בברכת סוף שבוע נעים ושבת שלום, דודו, אודליה ורומי אזולאי.

פברואר 2011

שלום פרופ' דולברג,
מצטער על התגובה המאוחרת,
רצינו להודות לך על הטיפול בלשון הקשורה של הילה (ב17.10.10)
אני בטוח שתשמח לדעת ששלושה ימים אחרי הילה התחילה לינוק ואין לנו ספק
שלטיפול שלך יש חלק גדול בזה
אנחנו גם מספרים בכל הזדמנות שניתנת לנו על הבעיה שהיתה ושנפתרה ועל
הטיפול המדויק והמהיר שלך.
הילה היום כבר כמעט בת 4 חודשים ועדיין יונקת בלי בעיה.
תודה רבה ומקווים שעוד אנשים יהיו מודעים לבעיית הלשון הקשורה ולהוכחת
הטיפול כעובד והכרחי.

בברכה,
אשר דינה והילה אונגר